شرکت مهرگان اتصال این افتخار را دارد که با بهره گیری از تجربه 50 ساله شرکت ارتعاشات صنعتی ایران و تکنولوژی روز دنیا نسبت به تولید انواع لرزه گیر های لاستیکی و تأمین نیازهای مشتری در بهترین کیفیت و کوتاهترین زمان ممکن اقدام نماید. این شرکت با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و مجرب و همچنین با استفاده از جدیدترین ماشین‌آلات در جهت تولید محصولات با كیفیت برتر و مطابق با استاندارد‌های روز دنیا، در حداقل زمان و با كمترین مصرف انرژی توانسته است دامنه گسترده‌اي از انواع اتصالات انعطاف ‌پذیر را با بهترین کیفیت و مناسب ‌ترین قیمت طراحی، تولید و عرضه نماید.

جذب لرزش و حركات ناخواسته در خطوط لوله و داكتها مهمترین کاربرد لرزه گیرهای لاستیکی می باشد. تجهیزات دوار موجود در خطوط لوله از جمله پمپ، کمپروسور، فن، توربین و ... به علت عملکرد خود، لرزش هایی را ایجاد و به خط لوله یا داکت اعمال می کنند که این لرزش ها باعث ایجاد صدا، خستگی، استهلاک زودرس خط لوله یا داکت، سازه و سایر تجهیزات می‌شوند که در بعضی موارد ممکن است تبعات بسیار جدی و غیرقابل جبرانی داشته باشند. استفاده از لرزه گیرهای لاستیکی یکی از روشهای جلوگیری از انتقال لرزش های به وجود آمده به سایر قسمتهای خط لوله می باشد. یکی از کاربردهای بسیار رایج لرزه گیرهای لاستیکی در قسمت ورودی و خروجی پمپ ها، کمپرسورها و توربین ها می باشد که علاوه بر جذب لرزش های موجود، قابلیت خنثی کردن ضربات قوچ و شوک های به وجود آمده را دارد. از جمله کاربردهای معمول لرزه گیرهای لاستیکی، استفاده از آنها در محیط هایی می باشد که سیال حاوی مواد خورنده از جمله آب دریا و یا انواع اسید و باز می باشد. این مورد یک نکته متمایز کننده اینگونه اتصالات نسبت به اتصالات فلزی می باشد. البته لازم به ذکر است که دامنه تحمل فشار و دمای لرزه گیرهای لاستیکی نسبت به اتصالات فلزی پایین تر می باشد. همچنین در مواردی از لرزه گیرهای لاستیکی برای جلوگیری از هدایت الکتریکی و یا بروز خوردگی گالوانیک استفاده میشود.

برخی از صنایعی که از اینگونه اتصالات استفاده می کنند:

صنایع شیمیایی
صنایع دریایی
صنایع تاسیسات
صنایع غذایی
صنایع فولاد
نفت، گاز و پتروشیمی

لرزه گیرهای آماده تحویل

این نوع لرزه گیرها در سایزهای متفاوت 1¼1 تا 12 اینچ) و با دمای کاری حداکثر 90 درجه سانتیگراد و فشار کاری حداکثر 16 بار در انواع متفاوت تولید می شوند. این قطعات با استفاده ماهیچه های لاستیکی (بلادر) و فلزی ساخته می شوند و کار پخت آنها با گرمکن های برقی صورت می پذیرد.

لرزه گیرهای اتوکلاوی

این نوع از لرزه گیرها (¼1 تا 140 اینچ) با توجه به شرایط کاری (دما، فشار، سیال و شرایط محیطی) مورد نیاز مشتری با مواد اولیه های (کامپاند) متفاوت تولید می شوند. برای ساخت این قطعات از ماهیچه فلزی درونی استفاده شده و کار پخت در درون دیگهای بخار (اتوکلاو) صورت می پذیرد. شرکت مهرگان اتصال قادر به تولید انواع لرزه گیر با پوشش های خاص بر اساس درخواست مشتری نیز می باشد.

مزایای لرزه گیر های لاستیکی:

مقاومت در سیکلهای مداوم از نظر خستگی و شکست
مقاومت و عدم فرسودگی در مقابل لرزش
برگشت پذيري در برابر تغییر شکل و دفرمه شدن
مقاومت در برابر تنشهای الکتریکی
انعطاف بالا در برابر ضربه و شوک
جابجایی و انعطاف پذیری زیاد در فاصله کم
انجام همزمان حرکتهای محوری و جانبی
قابلیت جذب صدا
عدم نیاز به واشر و درزبند
کاهش اتلاف حرارتی
قابلیت تغییر شکل با نیروی کم و اعمال نیروی کم به تجهیزات
وزن کم و سهولت در نصب و جایگزینی

نظرات دوستان

مهرگان اتصال