هر خط لوله ای که در دمای بالا کار می کند با توجه به پیکربندی پایپینگ، به سمت بالا یا پایین حرکت می کند. ساپورت ها یا هنگرهای فنری (spring support / spring hanger) به عنوان تکیه گاه برای سیستم های پایپینگ در نیروگاه ها و صنایعی مورد استفاده قرار می گیرد که سیال داخل لوله تغییر دما دارد و این تغییر دما باعث جابجایی پایپینگ خواهد شد. ساپورت و هنگرهای فنری وظیفه دارند علاوه بر اینکه امکان جابجایی لازم را به سیستم پایپینگ می دهند، نیروی تکیه گاهی را نیز برای پایپینگ تأمین می کنند. برای جابجایی های کم، ساپورت فنری نیرو متغیر یا هنگر فنری نیرو متغیر مورد استفاده قرار می گیرد، در حالیکه برای انبساط های دمایی خیلی زیاد ساپورت های فنری نیرو ثابت یا هنگرهای فنری نیرو ثابت مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت مهرگان اتصال با همکاری شرکت سولکو (SOLECO) ایتالیا اقدام به طراحی و تأمین انواع ساپورت و هنگرهای فنری کرده است.

سولکو یک شرکت ایتالیایی است که بیش از 40 سال در این زمینه فعالیت می کند. سولکو در آنالیز، طراحی و ساخت انواع دستگاه های ضد لرزش و لرزه نگاری فعال می باشد و یکی از معتبرترین تأمین کنندگان این تجهیزات در سطح جهان می باشد. براساس میزان نیروی اعمالی، فرکانس نیروهای اعمالی، سطح قابل دسترس، ارتفاع مورد نیاز، شرایط کاری و ... شرکت مهرگان اتصال انواع ساپورت و هنگرهای فنری را براساس درخواست مشتری طراحی و ارائه می کند.

محصولات قابل ارائه توسط شرکت مهرگان اتصال

اسپرینگ ساپورت ها: که در انواع مختلف با توجه به نوع استفاده ارائه می شوند. اسپرینگ ساپورت ها می توانند یک یا چند فنره باشند. این محصولات برای جداسازی لرزش های انواع چیلرها، برج های خنک کننده، فن ها، موتورهای دیزل، ژنراتورها و غیره استفاده می شوند.
اسپرینگ هنگرها: این محصولات برای جداسازی لرزش لوله ها، فن ها، ماشین آلات و ... معلق استفاده می شود.

نظرات دوستان

مهرگان اتصال