شیلنگ های خرطومی، شیلنگ های فلزی قابل انعطافی هستند که در صنایع مختلف کاربردهای فراوان دارند. در بسیاری از صنایع که برای جابجایی سیال های مختلف اعم از مایعات و گازها نمی توان از لوله استفاده کرد، استفاده از شیلنگ های خرطومی اجتناب ناپذیر است. از جمله این صنایع می توان به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، نیروگاهها، صنایع ذوب و تولیدات فلزات، کارخانجات تولید محصولات چوب و کاغذ، کارخانجات سیمان، صنایع نیشکر و فرآورده های جانبی، صنعت ساختمان، تأسیسات و ... اشاره نمود.

کاربردهای شیلنگ های فلزی انعطاف پذیر:

عدم امکان اجرای خط انتقال با استفاده از لوله
جلوگیری از انتقال ارتعاش از یک دستگاه به دستگاه دیگر
باز و بسته کردن مداوم اتصالات
خنثی کردن تغییرات ابعادی (انبساط و انقباض) در خط لوله
جلوگیری از انتقال نیروی Pressure Thrust به سایر تجهیزات خط لوله
ایمن سازی تأسیسات در مقابل زلزله

لرزه گیرهای آماده تحویل

شرکت مهرگان اتصال با استفاده از تکنولوژی روز دنیا قادر به تولید این گونه شیلنگ ها در ایران است. این شرکت با استفاده از ماشین آلات خود قادر به تولید این شیلنگ ها از قطر 4/1 اینچ تا 30 اینچ و برای محدوده های دمایی متفاوت و فشارهای مختلف بر اساس نیاز مشتری می باشد.

در بعضی موارد از روکش های حصیر بافت فلزی به عنوان روکش برای این شیلنگ ها استفاده می شود. این روکش ها علاوه بر محافظت دیواره خارجی شیلنگ در برابر انواع ضربه، سایش و ...، به افزایش فشار قابل تحمل شیلنگ منجر شده و همچنین در صورت استفاده شیلنگ در سیال به کاهش جریان توربولانس منجر می شود.

انواع شیلنگ های تولیدی شرکت مهرگان اتصال:

شیلنگ خرطومی بدون روکش
شیلنگ خرطومی با یک روکش حصیری
شیلنگ خرطومی با دو روکش حصیری

با توجه به مواد به کار رفته در این نوع شیلنگها می توان از آنها جهت انتقال انواع اسید و باز، مشتقات نفت و گاز، بخار و بسیاری از سیالات دیگر استفاده نمود. همچنین در موارد خاص و بر اساس شرایط اعلامی توسط مشتری، مهرگان اتصال قابلیت تولید این شیلنگ ها با آلیاژهای خاص (اینکونل، اینکالوی و ...) در جهت افزایش دمای کار، افزایش مقاومت به خوردگی، افزایش فشار کاری و ... را دارا می باشد.

نظرات دوستان

مهرگان اتصال