سیستم های هیدرولیک، دستگاه هایی هستند که بر اساس سیال (مایع و بخصوص روغن) فعالیت می کنند. در این سیستم ها نیاز است تا سیال از بخش-هایی از دستگاه به بخش های دیگر منتفل شود. به ابزارها و قطعاتی که وظیفه انتقال و هدایت سیال در سیستم های هیدرولیک را دارند (مانند شیلنگ)، هدایت کنندگان سیال گفته می شود که می توان آن ها را به صورت زیر طبقه بندی کرد:
1) اتصالات (fittings)
2) شیلنگ ها
3) لوله ها

شیلنگ ها و لوله ها بخش عمده ای از مسیر انتقال سیال را تشکیل می دهند و بنابراین جنس و کیفیت آنها دارای اهمیت بسیاری است و می بایست در انواع تنش ها پایداری بالایی داشته باشند تا نشتی پیدا نکنند. تنش ها مهمترین عامل در تعیین سایز و جنس هدایت کنندگان سیال هستند. از عمده دلایلی که بر استفاده از شیلنگ بجای لوله در سیستم های هیدرولیک می توان نام برد: انعطاف پذیری بالا برای اتصال به اجزای متحرک ماشین آلات، توانایی جذب ارتعاشات، راحتی در باز و بسته کردن و تعویض

شیلنگ های هیدرولیک از 3 لایه تشکیل شده اند:

لوله داخلی: وظیفه اصلی این لایه مقاومت شیمیایی در برابر سیالی است که از داخل شیلنگ عبور میکند.
لایه مسطح: معمولاً از یک تا دو لایه نخ (منجید) و یا یک تا شش لایه سیم تشکیل شده است که روی لوله داخلی بافته شده اند. وظیفه این لایه تحمل فشار داخل شیلنگ می باشد.
رویه: لایه خارجی شیلنگ است که به منظور حفاظت شیلنگ در برابر عوامل خارجی استفاده می شود. این لایه شامل مشخصات شیلنگ نیز می باشد.

شیلنگ هیدرولیک را بر اساس فشار کاری می توان به 4 گروه دسته بندی کرد:

دارای اتصال فشاری (بدون بست): مناسب جهت فشارهای پایین (کمتر از 20 بار)
فشار ضعیف: دارای یک یا دو لایه نخ به همراه یک لایه سیم
فشار متوسط: دارای یک یا دو لایه سیم
فشار قوی: دارای چهار یا شش لایه سیم

شرکت مهرگان اتصال با همکاری شرکت آلفاگاما ایتالیا و شرکت بالفلکس پرتغال در زمینه تأمین و تولید انواع شیلنگ های لاستیکی فعالیت دارد.
شرکت آلفاگاما با بیش از 60 سال سابقه درخشان، یکی از بزرگترین شرکت های اروپایی در زمینه انتقال مایعات در بین رقبای برتر جهان است. استراتژی این شرکت، تبدیل شدن به یک منبع و سیستم یکپارچه با طیف وسیعی از محصولات می باشد. سرمایه گذاری مداوم در زمینه تحقیق و توسعه باعث نوآوری های فنی این شرکت شده است. حضور پرقدرت و جهانی همراه با همکاری بلند مدت با مشتریان، دلیل موفقیت آنها در این سالهاست. این شرکت کاملاً متعهد به حفظ بالاترین سابقه رضایت مشتری است.
شرکت بالفلکس یک گروه بین المللی است که در سال 1963 در پرتغال تأسیس و به طراحی، تولید و توزیع انواع شلنگ های انعطاف پذیر و اتصالات با استاندارد و کیفیت بسیار بالا می پردازد. نیم قرن دانش و تخصص در این زمینه، بالفلکس را به انتخاب اول صنعت، معدن، کشاورزی، دریایی و ساخت و ساز تبدیل کرده است. امروز گروه بالفلکس بیشتر کاربران جهان را، با امکانات تولیدی و توزیع پوشش می دهد. کلیه شیلنگهای صنعتی بالفلکس طبق مشخصات فنی آن شرکت و استانداردهای بین المللی با بهترین گرید پلیمر و فیبرهای مصنوعی یا پوشش سیم فولادی انتخاب شده است و طیف گسترده ای از مایعات و دما را پوشش می دهند.
شرکت مهرگان اتصال با استفاده از جدیدترین تجهیزات، اقدام به مونتاژ انواع اتصالات، تست شیلنگ ها در فشارهای مورد نظر پس از مونتاژ اتصالات و ارائه انواع روکش ها بر حسب درخواست مشتری می نماید.

نظرات دوستان

مهرگان اتصال